SESJA NARZECZEŃSKA

MIŁOŚĆ ZAMKNIĘTA W SERCU APARATU

Moglibyście pomyśleć, że sesja narzeczeńska, to zdjęcie jak każde inne. Dwoje ludzi, nieco bardziej elegancki ubiór – koszula, sukienka fotograf i plener. Co w tym wyjątkowego? Właściwie po co? Dziś chciałbym odsłonić przez Wami kulisy sesji wykonywanych z okazji planowanego ślubu. Zobaczcie, z czym je się ten piękny kawałek tortu dla dwojga. Przekonajcie się również, że warto. Fotografie narzeczeńskie zostaną z Wami bowiem na długo.

 

CZYTAJ DALEJ

Sesje narzeczeńskie – czym są?

Sesja narzeczeńska to nic innego, jak uwiecznienie na zdjęciach uczucia dwojga ludzi. Jest to nie tylko magiczna chwila, która pozwala na zachowanie w pamięci czasu przed ślubem. Jest jak kapsuła zatrzymująca czas. Zdjęcia wykonywane przez profesjonalnego fotografa stanowią również jedyną w swoim rodzaju pamiątkę, którą możesz podarować zarówno bliskim, jak i zostawić w sobie, by móc wspominać tę część Waszego życia. Można również powiedzieć, że sesja narzeczeńska jest też ciekawym doświadczeniem, otwierającym na nowe doznania i sposób spędzenia wolnego czasu. Robienie wspólnych zdjęć, planowanie wizji wykonywanych fotografii, to piękny, twórczy proces, który zbliża do siebie parę zakochanych.

Sesja narzeczeńska – ale po co?

Wiem, że wciąż w Waszej głowie mogą pojawiać się takie pytania. Nawet jeśli pojawiają się u Was myśli, że robienie zdjęć to strata cennego czasu, a wszystkie wspomnienia powinny zostać w głowie, to pomyślcie o innych. Nie każdy z bliskich ma możliwość codziennego uczestnictwa w Waszym życiu, a sesja narzeczeńska może stanowić dla Waszej rodziny jedyną w swoim rodzaju pamiątkę. Wykonane zdjęcia można podarować na urodziny, oprawić w ramkę, a nawet wykonać z nimi konkretny produkt np. kalendarz ścienny, który przy okazji okaże się pięknym, ale i subtelnym elementem wystroju wnętrza. 

Wykonanie sesji narzeczeńskiej to w pewnym sensie również „spokój”. Jak to rozumieć? Wykonywanie zdjęć przez profesjonalnego fotografa, to stresujący moment dla wielu osób. Planując wesele z pewnością nie zabraknie na nim osób, które będą, amatorsko bądź profesjonalnie, robić Wam zdjęcia, co może budzić w Was różne emocje. Decydując się na sesję narzeczeńską macie możliwość sprawdzenia siebie w roli osób pozujących przed fotografem. No właśnie, tylko czy zawsze trzeba pozować?

sesja narzeczeńska

Plener, elegancja, a może codzienność? Wybierz swój styl

Podobnie, jak nie byłoby miłości bez bezpośredniego spotkania dwóch osób, tak nie doszłoby do sesji, gdyby nie wybór osoby robiącej zdjęcia. Warto jednak zadbać o to, by wybrany do sesji fotograf prezentował wizję i styl, który Wam odpowiada. Nie stresujcie się. Dobry, ślubny fotograf to osoba pełna pomysłów. Warto spotkać się z nim wcześniej, by porozmawiać o miejscu, stylu zdjęć i ubraniach, które planujecie tego dnia na siebie założyć. Bardzo często może okazać się bowiem, że Wasze pomysły i wizje mogą zainspirować fotografa i… odwrotnie – przychodząc do fotografa bez Waszej, własnej wizji, wyjdziecie od niego z pełnym wachlarzem pomysłów na fotografie. 

sesja narzeczeńska

Pomysły na sesję narzeczeńską
Od pomysłu do realizacji

Odczarujmy stres związany ze zdjęciami. Wykonywana sesja narzeczeńska ma być przyjemnością dla Was – pary i być potem chwilą, która będzie wspominana przez wiele lat. Zatrzymajmy moment Waszego uczucia, a Wy pozwólcie na uchwycenie Waszego charakteru, emocji. Spotykając się z fotografem warto ustalić z nim miejsce, w którym chcielibyście wykonać zdjęcia. 

Zakładając, że będą one robione w plenerze, możecie zdecydować się na nieskończoną ilość możliwości. Pomyślcie, gdzie się poznaliście bądź jakie miejsce kojarzy Wam się z Waszą miłością. Może poznaliście się w górach i chcecie, by właśnie to miejsce zostało uwiecznione na zdjęciach? Może chcielibyście połączyć sesję z wyjazdem nad morze i wtedy właśnie tam zrealizować wymarzoną sesję? Dajcie ponieść się swojej fantazji, jednak… weźcie pod uwagę panującą porę roku. Zdjęcia w plenerze zdecydowanie lepiej sprawdzą się w cieplejsze dni, gdy temperatura pozwoli Wam na swobodę ruchu. Sprawdźcie, co kryje za sobą wybór danej lokalizacji.

Kulturowe aranżacje – sesja rodem z filmu

Lubicie filmy? A może jacyś bohaterowie literaccy bądź kinowi są Wam szczególnie bliscy? Świetnym pomysłem na sesję narzeczeńską jest też zaaranżowanie podobnej sceny, jak w filmie. Taniec rodem z Pulp Fiction, a może otaczająca zieleń z filmu Melancholia może sprawdzić się idealnie, jeśli od zawsze marzyło Wam się, by wystąpić na dużym ekranie. Wykonywane zdjęcia nie muszą być pozowane – wręcz przeciwnie – fantastycznie, gdy stanowią pewnego rodzaju scenę z życia, są pełne emocji, a nawet wykonywanie codziennych czynności np. podczas przygotowywania wspólnego posiłku czy spożywania wykwintnej kolacji. 

Gdzie się wybrać czyli miejsca na sesję narzeczeńską 

SESJA NARZECZEŃSKA W LESIE 

Las to zdecydowanie miejsce dla osób kochających naturę. Planując sesję narzeczeńską w lesie warto pamiętać, że mimo panującego tam spokoju możesz spotkać na swojej drodze niespodziewanych gości takich jak… komary. Jeśli bierzecie tę opcję pod uwagę, to pamiętajcie o wygodnych ubraniach, które nie będą krępować Waszych ruchów i otwórzcie się na las obfitujący w dary natury. Wiem, że potrafi on stworzyć magiczną aurę – rodem z baśni.

SESJA NARZECZEŃSKA NAD WODĄ

Marzy Wam się sesja zdjęciowa o zachodzie bądź o wschodzie słońca? Nic dziwnego, to piękna klasyka, która nigdy się nie starzeje. Woda, wschody i zachody zawsze budzą wiele emocji i warto uchwycić ten wyjątkowy moment. No właśnie – pamiętajcie, że robiąc taką sesję warto sprawdzić, kiedy wschód i zachód będą najlepiej widoczne. Pamiętajmy też, by wybrać miejsce i okres czasu, gdy nie będzie zbyt dużej ilości ludzi czerpiących przyjemność z zachodzących promieni słońca, odbijających się w tafli wody. 

Zobacz sesję narzeczeńską Oli i Filipa

SESJA NARZECZEŃSKA W GÓRACH

Idealny pomysł dla osób kochających przygody. Realizując sesję narzeczeńską w górach, nie tylko pokażecie, że razem możecie zdobywać szczyty, ale i uwiecznicie kawałek pięknej natury. Polskie krajobrazy obfitują w niezwykłe widoki, które z pewnością zapadną w Waszej pamięci na długi czas. Możecie również połączyć to z podróżą i skosztowaniem lokalnych przysmaków – przyjemne z pożytecznym. 

sesja narzeczeńska

SESJA NARZECZEŃSKA NA WSI

Sielskość i rzemiosło – to popularny trend, by powracać do korzeni. Wydarzenia nie tylko na świecie, ale i społeczne wskazują, że zdecydowanie warto wracać do tradycji i inwestować w rozwój swojego wnętrza. Właśnie dlatego idealnym miejscem na sesję narzeczeńską może okazać się wieś. Jadąc na Podlasie bądź Kaszuby znajdziemy piękne siedliska ze starymi, drewnianymi stodołami, które później mogą się również zamienić w Waszą salę weselną.

sesja narzeczeńska

SESJA NARZECZEŃSKA W MIEŚCIE

Sesje plenerowe najczęściej kojarzą nam się z pięknymi krajobrazami na łonie natury. Choć oczywiście nie jest to zasadą! Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest miejskia sesja narzeczeńska, gdzie tłem dla zakochanych jest piękna architektura i romantyczne uliczki. Jak urozmaić miejską sesję narzeczeńską? „Na deser” można udać się do jednej z nastrojowych kawiarni. Spacer, czułość oraz pyszna kawa – czy nie ma lepszego przepisu na udaną randkę?

sesja narzeczeńska

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Zdecydowanie swobodnie! I nie, nie chodzi o to, by przyjść na sesję w ulubionym dresie (chociaż i w tym nie byłoby nic złego). Pozwólcie na to, by podczas sesji narzeczeńskiej czuć się dobrze i wyrażać swój styl. Nie pozwól na to, by wkładano na Ciebie szpilki na siłę, jeśli jesteś kobietą noszącą trampki i by Twój partner nie cisnął się specjalnie w krawacie. Dobry fotograf bardzo szybko zrozumie Wasze potrzeby i sprawi, że strój będzie przedłużeniem Waszej osobowości, a nawet będzie podkreślał wszystkie Wasze atuty. 

Ciekawym pomysłem jest też wymyślenie sobie motywu przewodniego. Korzystając z szafy ukochanej babci bądź sklepu z odzieżą z drugiej ręki, warto sięgnąć po odzież np. z lat 60., która pozwoli Wam na aranżację dowolnego stylu i przeniesienia się w czasie. Co powiecie na koszulę w grochy bądź okrągłe okulary lenonki? Może afro na głowie bądź falbaniasta spódnica? Pamiętajcie, że sesja narzeczeńska to odzwierciedlenie Was, tego co gra Wam w duszy i… Wasza miłość. Fotograf tylko zamyka ją na chwilę w swoim aparacie.

8 RAD, KTÓRE POMOGĄ CI W ORGANIZACJI SESJI NARZECZEŃSKIEJ: 

  1. Zacznij od wyboru odpowiedniego fotografa. Przejrzyj prace osoby, która ma Wam robić zdjęcia, by określić, czy chcesz z nim nawiązać współpracę. 
  2. Pomyśl o terminie realizacji sesji. Jaka będzie pora roku? Ile może być stopni na dworze? To wszystko pomoże Wam w wyborze odpowiedniej lokalizacji. 
  3. Umów się na wcześniejsze spotkanie z fotografem, by wspólnie omówić pomysł i wymienić się inspiracją. 
  4. Przypomnij sobie miejsce np. gdzie się poznaliście bądź z czym wiążecie miłe wspomnienia. 
  5. Pamiętajcie, że sesja narzeczeńska to przyjemność, a nie powód do stresu. Postawcie na dobrą atmosferę i luźne ubrania, które nie będą krępować Waszych ruchów. 
  6. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać na wiele sposobów np. jako zaproszenia ślubne, prezenty bądź wieloletnią pamiątkę. Pobudźcie swoją kreatywność. 
  7. Jeśli myślisz, że sesja narzeczeńska nie jest dla Ciebie to… postaraj się zmienić swoje podejście. Grunt to pozytywne nastawienie.
  8. Ostatnia porada? Pomyśl, że nie ma się czego wstydzić – w końcu wyrażacie tak swoje uczucia. 
Sesja narzeczeńska ? dlaczego warto? Pomysły i inspiracje

Ile czasu trwa sesja narzeczeńska?

Zazwyczaj sesja narzeczeńska trwa około dwóch godzin jednak, jeśli jest taka potrzeba może potrwać odrobinę dłużej. Częściowo zależy to od tego, ile czasu będziecie potrzebować na rozluźnienie się, aby efekty współpracy z fotografem były jak najbardziej naturalne. Planując sesję narzeczeńską zadbajcie o to, aby nigdzie się nie spieszyć i bez innych spraw na głowie w pełni cieszyć się spędzanym czasem.  

Jaka jest cena sesji narzeczeńskiej?

Cenę sesji narzeczeńskiej poznacie pytając fotografa o ofertę. Przy okazji zapytania podajcie jak najwięcej szczegółów związanych z Waszą wymarzoną sesją narzeczeńską. W ten sposób oferta będzie idealnie dopasowana do Waszych potrzeb, włączając w to ewentualne koszty dodatkowe jakie mogą powstać np. przy sesji wyjazdowej. Często spotkacie się z lepszą ofertą, jeżeli decydujecie się na sesję w pakiecie z reportażem ślubnym, warto to wtedy przemyśleć. Pamiętajcie o najważniejszym, teraz oceniacie wartość zdjęć przez pryzmat ceny, jednak za 10, 15, 30 lat, kiedy nabiorą wartości sentymentalnej, będą po prostu bezcenne! 

 

Sesja narzeczeńska Zapraszam!

Szukacie fotografa do realizacji sesji narzeczeńskiej? Zapraszam do sprawdzenia mojego portfoliofb oraz instagrama – być może zachęci Was do skorzystania z moich usług! Jeśli macie jakiekolwiek pytania napiszcie do mnie poprzez formularz kontaktowy lub zadzwońcie +48 578 901 909. Z miłą chęcią opowiem Wam o tym jak pracuję i dopasuję ofertę do Waszych potrzeb.

ZAPYTAJ O TERMIN I OFERTĘ

NAPISZ DO MNIE

Grzegorz Szpak Photography – Fotograf ślubny Wrocław – fotografia ślubna, sesje ślubne, sesje narzeczeńskie. Pracuję na teranie całej Polski jednak z uwagi na miejsce zamieszkania najczęściej na Dolnym Śląsku – Wrocław, Oleśnica, Wałbrzych, Legnica, Jelenia-Góra, Karpacz, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Oława, Dzierżoniów, Bielawa, Kłodzko, Jawor, Świebodzice, Polkowice, Kamienna Góra, Jelcz-Laskowice, Trzebnica. Jako fotograf ślubny pracuję również w takich miastach jak Łódź, Ostrów Wielkopolski, Kępno, Sieradz, Poznań, Leszno, Warszawa.

©2018-2021 Fotografia Grzegorz Szpak

POLITYKA PRYWATNOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA DANYCH

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google